V. L - leden

Co nás čeká v měsíci lednu:

31. 1. - vydání Výpisu z vysvědčení za 1. pololetí

23. 1. - projektový den Barevný svět

11. 1. - návštěva Městské knihovny v Kladně na Sítné

            9,00 hod. - 11,00 hod.

  5. 1. - třídní miniprojekt "Tři králové"

 

Barevný svět

V úterý 23. ledna proběhl projektový den multikulturní výchovy Barevný svět. Zvolili jsme světadíl Afriku. Nejprve jsme si zopakovali, co už o Africe víme a vytvořili jsme myšlenkovou mapu. Potom jsme se seznámili s knihou "Cesty Pavího Očka". Přečetli jsme si ukázku z knihy, která pojednává o chlapci, který cestuje po Africe a objevuje život lidí a zvířat na tomto kontinentu. V průběhu projektového dne jsme také využili znalosti z výuky Informatiky a ve skupinách jsme vyhledávali informace o tomto světadílu. V závěru jsme kolektivně vytvořili koláž. Práce nás moc bavila.

Další fotografie

 

Zázrak jménem VODA

Městská knihovna Kladno vyhlásila výtvarnou soutěž na téma "Zázrak jménem voda". Rozhodli jsme se výtvarné soutěže také zúčastnit a v hodinách výtvarné výchovy jsme pilně a s nadšením toto téma zpracovali.

Další fotografie

 

Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních .....

Konečně napadl sníh a my jsme vyrazili v rámci tělesné výchovy do zasněženého lesa za zimními radovánkami. Moc jsme si to užili - posuďte sami!

Další fotografie

 

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 11. ledna jsme se vydali do Městské knihovny v Kladně na Sítné. Čekalo nás tam dobrodružství s fiktivní dívkou Analfabetou Negramotnou - dívkou, která nikdy nepřečetla knížku a ocitá se kouzlem v různých příbězích. Seznámili jsme se s různými literárními žánry a bylo to vyprávění příběhů a čtení ukázek z knih, spojených s různými aktivitami. Moc jsme si to užili.

Další fotografie

 

Zimní fantazie

V hodinách výtvarné výchovy jsme se inspirovali zimními barvami a fantazií. Mohli jsme si zvolit výtvarnou techniku - suchý pastel nebo temperové barvy. Tvoření nás moc bavilo a z výsledné práce jsme měli radost.

Další fotografie

 

Třídní miniprojekt

Po vánočních prázdninách jsme se vrátili do školy a připomněli jsme si významný den "Tři králové". Informace jsme vyhledávali na internetu, vytvořili jsme myšlenkovou mapu a zopakovali jsme si důležité informace doplněním pracovního listu.

Další fotografie