Loučení se školním rokem 2023/2024: Zábavné dopoledne pro mateřské školy

02. 07. 2024
l9y225hb0i_____IMG_1784

 
 
 
                              
 

Loučení se školním rokem 2023/2024: Zábavné dopoledne pro mateřské školy

Ve dnech 24. a 26. června 2024 pořádala naše Základní škola, Kladno, Pařížská 2249 (17. ZŠ) velmi pěknou akci s názvem „Loučení se školním rokem 2023/2024“. Pozvání přijaly děti z mateřské školy Sluníčko a Píšťalka, které sídlí v těsné blízkosti školy. Pestrý program pro ně připravili naši žáci pátého a šestého ročníku.
Na jednotlivých pohádkových stanovištích si mohly vyzkoušet nejen svou obratnost, šikovnost, kreativitu, nápaditost, trpělivost, zručnost, ale i paměť. Stanoviště byla navržena tak, aby je zvládly i ty nejmenší děti.
Při příchodu děti srdečně přivítali naši druháčci, kteří se po celou dobu soutěží stali jejich průvodci. Po rozdělení do menších skupinek dostaly děti hrací karty a mohly se vydat na jednotlivá stanoviště. Za splnění každého úkolu obdržely razítko do své hrací karty. Kdo nasbíral všechna razítka, mohl si jít pro zaslouženou odměnu.
Všechny si pochutnaly na výborných koláčcích, pyšnily se získaným odznáčkem, opatrovaly své nové plyšové zvířátko a odcházely jako malí princové a princezny s papírovými korunkami. Spokojenost byla patrná nejen na tvářích dětí z mateřských škol, ale i na našich žácích, kteří se úloh průvodců a vedoucích stanovišť zhostili na výbornou. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.
I naši žáci získali za svou několikadenní skvělou práci sladkou odměnu v podobě čokoládových a kokosových dortů.
Velké poděkování patří také sponzorům akce, kterými byly: obchodní dům IKEA-Zličín, Cvrčovická pekárna a Bobíkův svět (www.bobik.cz).
Moc děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další společné akce.