IX. Z - červen

UKONČENÍ POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI

Úřední hodiny v době letních prázdnin:

• ČERVENEC - PO 10:00 - 13:00 hodin
  • SRPEN - přípravný týden - od 28. 8. 2024

28. 6. Vydání vysvědčení

20. 6. Výlet zámek Zbiroh, město Beroun - historie, zajímavosti. Odjezd a návrat ke škole, doprava hrazena školou.

19. 6. Projekt VkZ - Škola a zdraví

Cílem projektového dne bylo dodržování zásad zdravé výživy, léčebný režim, zásady osobní hygieny, prevence patologických jevů (kouření, alkoholismu, drog, hracích automatů, kyberšikany) a zásady 1. pomoci, zdraví a hygiena, prevence.

Žáci se na připravených pracovních listech dozvěděli o historii kouření a alkoholismu. Shlédli zajímavé ukázky k tomuto tématu a popovídali si o tom, co si představí pod pojmem zdravá strava, jak má vypadat léčebný režim a jaké jsou nejdůležitější zásady osobní hygieny. Na internetu si vyhledali informace, které souvisely s dopady kouření na lidský organismus.

Poznatky z projektového dne žáci propojili s tím, co se naučili v hodinách přírodopisu a výchovy ke zdraví.

Na závěr si na vycházce otestovali své znalosti z dopravní výchovy, vyzkoušeli si ošetření drobného poranění v terénu.

18. 6. SVKKL - Media zneužitá

Lekce má za cíl poukázat na to, že internet je skvělý nástroj, ale může být i zneužitý k páchání kyberšikany.

Žáci identifikují různé formy kyberšikany a jejich dopady na jedince, budou schopni nalézt řešení, pokud se stanou svědkem nebo účastníkem kyberšikany. Žáci budou schopni používat pravidla slušného chování na internetu a uchovávání osobních informací.

17. 6. PRVNÍ POMOC PRO VŠECHNY - nám. Starosty Pavla Kladno

další fotografie

11. 6. SVK Kladno                                                                         Media

Žáci se seznámili s médii, jejich rozdělením a historií. Dozvěděli se různé zajímavosti z jejich počátků, zjistili, co to jsou tzv. nová média a také, jaký mají média vliv na naši společnost.

další fotografie

10. 6. Beseda                                                                       Hmyzí opylovatelé