Další fotogalerie

19.6.Projektový den: Škola a zdraví

20.6. Výlet do zábavného parku Mirákulum

28.6. Vysvědčení

Děkuji rodičům i dětem za spolupráci a přeji krásné prázdniny bez úrazu. V páté třídě se těším na shledanou!

Vysvědčení

Dnes jsme si předali vysvědčení. Dětem jsem řekla o historii vysvědčení a jaké známky dostávají děti v jiných státech. Děti pobavilo, že např. ve Francii mají škalu známek 1 - 10. Děkuji za krásné dárečky. Užijte si prázdniny.

další fotogalerie

Výlet Mirákulum

Ve čtvrtek jsme navštívili zábavný park Mirákulum. Cesta proběhla klidně a pak už jsme se nerušeně věnovali zábavě. Prolezli jsme spoustu prolézaček. Děti si koupily smažené hranolky a pití.

IV.L Mirákulum

I při hodině českého jazyka využijeme moderní technologie. Píšeme dopis pro kamaráda. na počítači. Zkoušíme vytvořit email, který by byl adresován rodičům.

IV.L ČJ

Při hodině řečové výchovy jsme využili nově zrekonstruované atrium ve třetím patře. S dětmi jsme měli dechová cvičení, logochvilku a vytvoříli jsme si svůj rodokmem.

IV. L. řečová výchova 3 patro

V hodině matematiky jsme probírali převody jednotek. Pro lepší zapamatování jsme měli názornou výuku. Žáci měří různé předměty a ty následně převádí z centimetrů na metry a opačně.

IV.L Matematika

Při hodině tělocviku jsme si zahráli hru ,,přepluj moře", kde jsme při různých polohách na podložce překonávali určené pole. Děti si vyzkoušely různé polohy a zjistily, která jim vyhovovala nejlépe. Protáhli jsme si celé tělo. Na odreagování jsme si zahráli starou míčovou hru - vybíjená.

IV.L. TV

Žáci navrhli mnoho skvělých návrhů, jak má vypadat jejich vysněné město. Pečlivě zpracovali své návrhy, kterým propůjčili svoji představivost. Děti si zpestřily výuku a pracovaly ve skupinách a výsledné práce odprezentovaly. Děti výuka  moc bavila a obohatily si slovní zásobu a rozvíjely své schopnosti v anglickém jazyce.

IV.L Anglický jazyk

V pondělí 10.6. nás navštívil pan Jiří Cafourek, který chová včely. Poutavě nám vyprávěl o životě včel, jak to chodí v úle, co dělat, když na nás včela zaútočí a pod. Hodina povídání byla opravdu velmi málo. Děti byly tak zaujaté povídáním, že by uvítaly pokračování povídání.

IV.L Včelař

V rámci projektu v předmětu Vlastivěda jsme pokračovali v tvorbě mapy Středočeského kraje. Žáci si hledali zajímavá místa okresu, který měli zpracovávat. Jak je vidět, žáky projekt velmi zaujal. Velmi hezká byla spolupráce všech žáků dohromady.

IV.L Projekt ve Vlastivědě

Ve čvtrtek k nám přijela návšteva z Labyrintu Kladno. Proběhlo vyhodnocení výsledků projektu Dopravní výchovy. Naši žáci dostali i malé dárečky.

IV.L Dopravní výchova