I. L - červen

Milé děti, vážení rodiče.

Přejeme Vám krásné prožití léta, plno radostných zážitků, sluníčka a letní pohody.

Děkujeme za spolupráci v tomto školním roce a těšíme se v září na viděnou ve druhé třídě! :-)

Tereza, Simona a Michal.

Co nás čeká v červnu?

10.6. Jak to mají včelky - Beseda se včelařem

17.6. Akce "První pomoc pro všechny"

19.6. Projektový den "Škola a zdraví"

21.6. Třídní výlet do parku DinoLive, Praha - vstup 200,- Kč + doprava

25. 6. Třídní výlet na Sletiště a do Bioparku Kladno

28.6. Slavnostní ukončení školního roku

25. 6.

Dnešní dopoledne jsme se vydali na Sletiště, kde si žáci pohráli a zacvičili. Nechybělo samozřejmě ani osvěžení zmrzlinou nebo ledovou tříští. Druhou část dopoledne jsme strávili v Bioparku Kladno, kde se žáci mohli osvěžit na vodním hřišti nebo si prohlédnout park z vyhlídkové věže.

21. 6.

Vydat se se třídou na školní výlet několik milionů let zpět do minulosti? I to je možné. :-) V pátek dopoledne na nás čekalo setkání s dinosaury. Viděli jsme celkem 70 druhů dinosaurů a dozvěděli se spoust zajímavostí o těchto tvorech.

19. 6.

Dnešní projektový den byl zaměřen na zdraví. V první části měli žáci za úkol vytvořit myšlenkovou mapu na téma zdraví. Společně jsme si zopakovali, jaké potraviny jsou pro nás zdravé a naopak. Říkali jsme si, co je zdravý životní styl, hygiena a jak předcházet úrazům. Poté jsme si pustili dokument Byl jednou jeden život, kde děti viděly, co se děje v těle, když sportujeme a jíme zdravé potraviny a naopak. V další části dostal každý z žáků papír s talířem, nožem a vidličkou. Pověděli jsme si, na kterou stranu se pokládá nůž a vidlička a děti dostaly úkol. Měly z letáků vybrat potraviny vhodné pro zdravý oběd. Všechny žáky úkol moc bavil a podařil se jim splnit na výbornou.

17. 6.

Dnešní dopoledne jsme se zúčastnili akce, kterou pořádá kladenská zdravotnická škola ve spolupráci se záchrannou službou, hasiči a Městskou policií Kladno,  s názvem První pomoc pro všechny. Žáci se dozvěděli, jak pečovat o pacienta v bezvědomí, resuscitovat, zastavit krvácení, ošetřit zlomeninu, zapíchnutý střep v ruce či popáleninu. Zároveň si mohli nechat změřit tlak, nebo si prohlédnout techniku záchranářů, hasičů či vybavení městské policie. Jak celé dopoledne probíhalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

10. 6.

Dnes ve škole proběhla beseda se včelařem panem Jiřím Cafourkem, který nám vyprávěl, jak to mají včelky. Pro všechny byly překvapující informace, že včely mají pět očí, že tykadla slouží dokonce i jako uši a že včelí matka "Královna" dokáže denně naklást  1500 až 2000 vajíček. Celá beseda byla velmi zajímavá a všichni si odnesli o včelkách spousty nových informací.