KVĚTEN

1.5. – Státní svátek - Svátek práce

8.5. - Státní svátek ČR - Den vítězství

10. 5. 2024 Flaškinet - unikátní výchovný koncert - 3. vyučovací hodinu

21.5. – Vzpoura úrazům - edukační projekt VZP ČR, zaměřený na prevenci úrazů a nehod dětí a mladistvých

28.5. – Městská knihovna Stochov - sraz u vchodu k šatnám v 7,40 - 7,50 odchod od školy v 7,50 hod.

31. 5. - Oslava DNE DĚTÍ

VÝCHOVNÝ KONCERT - FLAŠKINET

Na návštěvu k nám přijel FLAŠKINET !  Unikátní hudební duo, které hraje na skleněné lahve a kytaru. Duo Flaškinet je držitelem rekordu zapsaného v České knize rekordů. Koncert nám chtěl pokazit skřítek Zlobík, ale nepovedlo se mu to.

HUDEBNÍ ČINNOSTI V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ

V rámci hudebních činností zpíváme, učíme se správně dýchat, vyjadřovat rytmus vytleskáváním, ťukáním, klepáním, ale také naslouchat zvukům, které nás obklopují. A které jsou v našem světě čím dál tím méně slyšet - zpěv našich ptačích kamarádů - pěvců a zvuky zvířátek. Seznámili jsme se s dílem pana Carla Orffa, s jeho hudební a taneční výchovou. Ale také s jeho hudebními nástroji, které vytvořil právě pro děti. Nejsou moderní, ale nejsou staromódní, znějí jinak, ale ne cize. Jsou stále úžasné, podnětné a potřebné. Známe ozvučná dřívka, triangl, bubínek, xylofon a metalofon, drhlo a woodblock.

DÁREK PRO NAŠE MAMINKY

Den Matek - k tomuto významnému svátku jsme celý týden vyráběli dárek pro naše maminky. Snad našim maminkám udělal radost.

PRÁCE NA ŠKOLNÍM POZEMKU - PRACOVNÍ ČINNOSTI

V rámci čtení s porozuměním jsme se seznámili s Jakubem, který na zahradě zasadil klobouk, potom svého dědečka, aby mu jich vyrostlo rovných dvě stě ! Žádného dědečka jsme nemohli sehnat, tak jsme na školním pozemku zasadili dýňová semínka, o která jsme se ve třídě starali, a která nám krásně vyklíčila. Z hodin předmatematických představ už víme, že černou plachtu je potřeba položit do tvaru obdélníku, devět vyklíčených semínek jsme rozdělili do tří čtverců. Všichni jsme zvědaví, jestli nám pohádkoví bělásci pomůžou a sklidíme velké dýně, o kterých víme, že se tváří líně, alespoň první měsíc. Předtím jsme pilně pracovali a oslavili svátek naší planety Země - pořádným úklidem v okolí školy.

VÝTVARNÉ ČINNOSTI V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ

Z mateřské školy známe Včelku Máju. Učili jsme se o tom, jak to vypadá ve včelím úle, co mají včelky na práci a jak moc jsou pro nás užitečné. Nakonec si každý včelu vyrobil. Nejtěžší však bylo umění "domluvit se", jak bude včelí plást vypadat, čí včela bude sedět dole, nahoře, vpravo, vlevo....upozadit své já, domluvit se s kamarádem a spolupracovat... To budeme muset pořád zkoušet, posilovat a trénovat.

JSME V POHYBU - BALANČNÍ CVIČENÍ - OPIČÍ DRÁHA

Učili jsme se o zvířátkách, při sportování v tělocvičně jsme skákali jako na žabáci, vyzkoušeli chůzi jako raci, procvičili klus -  jako koníci, sprint - jako gepardi, ale také opičí dráhu. Na školním hřišti si rádi zahrajeme na "vlka a ovečky." Žebřiny již dobře známe a naši pohádkoví kamarádi Bob a Bobek, králíci z klobouku, nám vyprávěli o tom, jaké to bylo v Africe, kde opravdové opice potkali. Při našem středečním cvičení nesmí chybět cvičení přirozená a průpravná, učíme se hrát s míčem, změnit směr a tempo, ale také orientaci ve větším prostoru ( pravá a levá strana, střed ) Učíme se pracovat s těžištěm svého těla a balanční cviky na overballech. Zachytit pohybové hry na fotografiích však není jednoduché.