IX. Z - prosinec

23. 12. 2023 - 2. 1. 2024 VÁNOČNÍ PRÁZDNINY... 

     
 

22. 12. Vánoční posezení   

 

21. 12. Třídní výlet do vánoční Prahy 

Třídní výlet do vánoční Prahy nám nenabídl vánoční počasí, přšelo a foukal silný vítr. I tak jsme si společně s ostatními třídami prošli Přažský hrad, Nerudovu ulici a z Karlova mostu jsme sešli na Čertovku. Na Kampě jsme se občerstvili na vánočním trhu a autobusem se vrátili zpět ke škole.  

další fotografie

19. 12. Sládečkovo vlastivědné muzeum - Pat a Mat...a je to!

Výstava Pat a Mat žákům objasnila vznik animovaného filmu, vžili se do role autorů a vytvářeli vlastní animace. Dozvěděli se, jak figurky obou hrdinů vznikají, kolik animovaných pohybů vydrží, než se musí vyrobit nové a překvapeni byli vysokou cenou těchto figurek. Jako příjemným a zajímavým bonusem byla návštěva stálé expozice kreslíře a kladenského rodáka Václava Junka, který ilustroval Slabikář, Ryhlé šípy, namaloval mnoho obrazů starého Kladna a zahrál si ve filmu Slavnosti Sněženek.

další fotografie

  

Školní kolo soutěže FG 

Ve školním kole internetové sotěže ve znalostech z oblasti finanční gramotnosti se na 1. místě umístil Patrik Březina a na 3. místě Maxim Fridjoi... Do okresního kola soutěže FG, které pořádá MŠMT, postoupili společně s Maxem Galkem (VII. Z). 

14. 12. Projekt VVP - vyučování do 12:25 hod. 

Tématem projektu Výchova k volbě povolání byla Moje volba.

Na začátku jsme si povídali o možnostech profesního zaměření, o podmínkách přijetí na střední školu a učiliště,  o pracovním uplatnění , které žáci měli po ukončení studia nebo po vyučení se v oboru.

Všichni již měli konkrétní představy o tom, co by po základní škole chtěli studovat a v jaké studijním oboru by se vyučili. 

Při tematicky zaměřených hrách si utvářeli konkrétní představy o náplni práce některých profesí.


11. 12. Vánoční jarmark - atrium školy - prodejní výstava výrobků žáků školy - VŠICHNI JSOU SRDEČNĚ ZVÁNI

6. 12. Návštěva expozice ČNB

Peníze jsou fenomén. Hýbou světem a nelze se bez nich obejít. Každý by je rád měl, ale málokdo s nimi umí zacházet.

další fotografie

4. 12. Vánoční koncert v tělocvičně školy

další fotografie

 

 

      1. 12. Vánoční dílničky - výroba vánoční dekorace na jarmark

Během tohoto dopoledne jsme vyrobili třpytivé svícny na čajovou svíčku, krásné závěsné dekorace na stromek a ze skořápek ořechů adventní věnec na dveře. 

další fotografie