PROSINEC

 

Vánoční stromeček kreslený Stock vektory, Royalty Free Vánoční stromeček  kreslený Ilustrace | Depositphotos®

Prosincové akce:

1.12. - Vánoční dílničky - tvoření na Vánoční jarmark

4.12. - Vánoční koncert 

4.12. - pečení perníčků na Vánoční jarmark

5.12. - Čertí rejdění - oslava svátku Sv. Mikuláše

11.12. - 15.12. - Vánoční jarmark ve škole - prodejní výstava výrobků žáků

12.12. -kino Hutník - Honza Krejčík

14.12. - projektový den Volba povolání

18.12. - divadlo Lampion - Čarovná zimní pohádka

19.12. - knihovna Sítná - Medvědi o čtení nic nevědí

22.12. - Vánoční posezení ve škole - zvyky a tradice, vánoční nadílka

23.12. - 2.1.2024 Vánoční prázdniny ( do školy jdeme opět ve středu 3.1.2024)

 

 

Všem přejeme krásné Vánoce a mnoho štěstí v novém roce 2024

 

 

Vánoční posezení

Na dnešní den se děti velmi těšily. Poslední den ve škole před vánočními prázdninami jsme věnovali společné oslavě Vánoc. Věnovali jsme se vánočním zvykům a tradicím. Krájeli jsme jablka, házeli botou a pouštěli lodičky. Ochutnávali jsme cukroví, zpívali koledy a tančili. Nakonec jsme si rozdali dárečky od školního Ježíška :-)

Další fotografie

 

Soutěž se StarDance

S žáky jsme se zapojili do taneční soutěže "Tančí celá škola 2". Poctivě jsme trénovali taneční sestavu a nakonec jsme nahráli video, které jsme odeslali do soutěže. Děti byly moc šikovné a velmi se snažily. Nyní už jen čekat, jak soutěž dopadne. Tak nám držte palce :-)

Na naše šikulky se můžete podívat zde: Tančí celá škola 2

 

 

Knihovna Sítná - Medvědi o čtení nic nevědí

A další úžasná akce. Dnes jsme navštívili knihovnu s programem Medvědi o čtení nic nevědí. Paní knihovnice měla program velmi pěkně připravený. Děti mohly předvést, jak už znají písmenka a vyzkoušely si psaní prstem, nohou a dokonce jazykem. Užily si spoustu zábavy a nakonec si s paní knohovnicí zazpívaly :-)

Další fotografie

 

Divadlo Lampion

Dnes jsme se vydali na návštěvu divadla Lampion. Zhlédli jsme představení Čarovná zimní pohádka. Pohádka se dětem moc líbila, herci byli úžasní a vtahovali děti do děje. Krásně strávený předvánoční čas :-)

 

Projektový den "Volba povolání"

V rámci dalšího projektového dne jsme se věnovali tématu povolání. Nejprve jsme si prošli různá povolání a povídali si o nich. Děti nám říkaly, která už znají. Následně jsme se nechali inspirovat zhlédnutým představením Honzy Krejčíka a zahráli si na švadlenky a krejčíky. Naučili jsme se přišívat knoflíky a vyrobili jsme sněhuláčka, který má místo očiček knoflíky.

Další fotografie

 

 

Honza Krejčík

Na dnešek se děti opravdu moc těšily. Byli jsme v kině Hutník na představení pana Krejčíka. Děti byly nadšené, zazpívaly si, zatančily a hlavně hodně nasmály. Úžasný den :-)

Další fotografie

 

Zdobení perníčků

Dnes jsme si naše upečené perníčky také vlastnoručně nazdobili. Dětem se to opravdu moc povedlo. Teď už jen zabalit a šup s nimi na vánoční jarmark. Přijďte ochutnat:-)

Další fotografie

Čertí rejdění

Dnes jsme slavili svátek Sv. Mikuláše. Nejprve jsme plnili čertí úkoly. Počítali jsme, četli a psali. Největší zážitek pro děti ovšem byl, když nás navštívil opravdový Mikuláš s andělem a čerty. I když se někteří oprávněně báli, nakonec si čerti nikoho neodnesli. Na závěr dne jsme si zahráli několik her a zatančili si. :-)

Další fotografie

 

Pečení perníčků

Po koncertě jsme šli péct perníčky do naší školní kuchyňky. Provoněli jsme s nimi celou školu a dětem se moc povedly. Perníčky budou k zakoupení na našem školním Vánočním jarmarku, tak přijďte ochutnat. :-)

Další fotografie

 

Vánoční koncert

Dnes jsme si užili prima Vánoční koncert. Zazpívali jsme si spousty nejen vánočních koled, ale také známých písniček z pohádek. Také jsme si zatančili. Bylo to moc fajn. :-)

Další fotografie

 

 

Vánoční dílničky

Vánoce se kvapem blíží a my se s dětmi také pilně chystáme. Dnes jsme se vrhli na tvoření vánočních výrobků na prodejní výstavu pro rodiče. Děti práce bavila a stromečky i ozdoby se jim moc povedly. A už se těšíme na další tvoření - v pondělí pečeme perníčky. :-)

Další fotografie