I. L - prosinec

Co nás čeká v prosinci:
 
1.12. – Vánoční dílničky ve třídě – tvoření výrobků na vánoční jarmark 
 
4. 12. – Vánoční koncert v tělocvičně školy – cena bude upřesněna 
 
5. 12. – Mikuláš ve třídě
 
11. 12. – Zahájení vánočního prodejního jarmarku ve vestibulu školy 
 
12. 12. – Kino Hutník – Honza Krejčík – cena bude upřesněna 
 
13.12. – Pečení cukroví ve školní kuchyňce 
 
14. 12. – Projektový den – Volba povolání 
 
22. 12. – Vánoce ve třídě 
 
 
 
22. 12. 
 
Za oknem sype se sněhová nadílka,
záclony provoní anýz a vanilka.
Vánoční koledy zpívají andělé,
už jsou tu Vánoce,
tak šťastné a veselé.
 
Další fotografie.
 
 
 
 
14. 12.
 
Dnešní projektový den byl zaměřen na volbu povolání. Povídali jsme si o tom, co to vůbec povolání je, jaká povolání známe a co dělají rodiče. Dále se děti seznámily s povoláními, která nejsou moc známá. Děti měly také za úkol přiřadit ke každé profesi jednotlivé nástroje nebo hledaly rozdíly mezi obrázky. V závěru každý z žáků řekl, čím by chtěl v budoucnu být a proč.
 
 
Další fotografie.
 
13. 12.
 
Dnes jsem se vydali do školní kuchyňky a upekli si vánoční cukroví. Děti válely těsto, vykrajovaly a mazaly marmeládou. Nakonec samozřejmě své výtvory ochutnaly. 
 
Další fotografie.
 
 
12. 12.
 
Dnes jsme si užili zábavné dopoledne na představení Honzy Krejčíka. Děti si zazpívaly, zatančily a užily si spousty legrace. Nakonec jsme se s panem Krejčíkem po představení vyfotili. :-)
 
 
6. 12.
 
Dnešní den slaví svůj svátek Mikuláš a tak jsme se vydali na Mikulášskou stezku. Děti po cestě plnily různé úkoly, vymýšlely jméno pro čerta, pomáhaly rozřadit Mikuláši nadílku do pytle nebo pomáhaly čertům rozfoukat oheň. Na konci na děti čekala malá sladká odměna a každý si odnesl diplom.
 
Další fotografie.
 
5. 12.
 
Rok se s rokem sešel a máme tu 5. prosince. Co to pro nás znamená? Že k nám dnes zavítal Mikuláš, anděl a čert. Děti zarecitovaly básničku a slíbily, že zapracují na svém chování.
 
 
4. 12.
 
V pondělí ráno proběhl ve školní tělocvičně vánoční koncert. Zazpívali jsme si vánoční koledy a písničky z pohádek, zatancovali si a nasáli vánoční atmosféry. 
 
Další fotografie.
 
1. 12.
 
V pátek dopoledne jsme tvořili na vánoční prodejní jarmark. Děti vyráběly zápichy ze samotvrdnoucí hmoty, ale také sněhuláky z korálků. Při navlékání jsme rozvíjeli jemnou motoriku, ale zejména trpělivost. :-) Věřím, že se všechny výrobky budou líbit. Jak tvoření probíhalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.