LISTOPAD

Co nás v měsíci listopadu čeká?

  • 17.11. STÁTNÍ SVÁTEK- DEN BOJE ZA ZA SVOBODU A DEMOKRACII
  • 22.11. PROJEKTOVÝ DEN- FINANČNÍ GRAMOTNOST
  • 27.11. STÁVKA
  • 29.11. PŘEDNÁŠKA NA POKRAČOVÁNÍ- KOSTARIKA A NEPÁL

 

PŘEDNÁŠKA NA POKRAČOVÁNÍ

Kostarika,Nepál(Fotogalerie)

 

Přednášky o zvířatech jsou prostě nejlepší. Moc nás baví. A pozorovat, jak se daří práce takové jedné české záchranné organizaci? To je ještě mnohem lepší. Pan Coubal nás seznamuje s celým světem. Pomáhají opravdu na velmi krásných místech. Jelikož se na tato místa nemůžeme podívat, musí nám stačit alespoň fotografie a videa. Už teď se moc těšíme, co nás čeká příští setkání. :) 

 

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA- PANÍ ZIMA

Paní Zima(Fotogalerie)

Venku nám jisto jistě předává podzim pomyslné žezlo zimě. Proto jsme si v hodině českého jazyka udělali hodinu kritického myšlení a společně jsme s příběhem chudé Marušky navšítivili Paní Zimu. Příběh se nám tak strašně moc líbil, že jsme ho propojili s výtvarnou výchovou a královnu Zimu jsme si namalovali. :)

 

 

 

PRVOUKA- POKUSY

Pokusy(Fotogalerie)

V prvouce se toho velmi mnoho dozvídáme. Učíme se, jak správně chodit do školy, jaké máme druhy stromů a nebo také, jak se rozděluje ovoce a zelenina. Teď nám začíná období pokusů. A proto jsme si dnes zkusili první- změna skupenství látky. Byla to obrovská zábava, strašně moc jsme se zasmáli. :) 

 

 

 

FINANČNÍ GRAMOTNOST- PROJEKTOVÝ DEN

Finanční gramotnost(Fotogalerie)

V měsíci listopadu nás čekal další projektový den, tentokrát na téma finance. Jelikož tento den máme každý školní rok, máme spousty znalostí z první a druhé třídy. Ty jsme dnes využili a vytvořili jsme si vlastní městečko plné obchodů. Každý obchod měl své postavení v celém městě. Vymysleli jsme si vlastní měnu, pravidla města a mohli jsme s chutí nakupovat. Jak jistě všichni víme, k nakupování jsou potřeba peníze. Aby se nám nekutálely v kapse, vyrobili jsme si vlastní papírové peněženky. Den ná utekl opět jako voda a vy už se můžete podívat na fotografie, jak nám to dnes šlo. :) 

 

 

SVATÝ MARTIN

Svatý Martin(Fotogalerie)

Blíží se nám svátek Svatého Martina. Nejprve jsme si o něm hodně povídali, následně jsme si museli správně složit pověst. Když jsme to vše zvládli, na Martina jsme si zahráli. :) Nakonec, o výtvarnou výchovu, jsme se pustili do kreslení koně a podkov. Byl to velmi krásný den. :) 

 

 

 

VYJMENOVANÁ SLOVA? HURÁ NA LAPBOOKY!

Lapbooky( Fotogalerie)

S měsícem listopadem nám nastala velká zodpovědnost. Začali jsme se učit vyjmenovaná slova. Paní učitelka ví moc dobře, že je to pro nás těžké a tak si začínáme vyrábět vlastní pomůcku. Říká se jí lapbook, a je to naše vlastní kniha s vyjmenovanými slovy. Pokaždé, když se naučíme nová vyjmenovaná slova, přidáme si je do lapbooku. Ten můžeme poté používat po zbytek školního roku a také nám určitě moc moc pomůže ve čtvrté třídě. :)