LISTOPAD

Listopad ve školce - Oficiální stránky ZŠ a MŠ Sedlec-Prčice

 

Co nás čeká v listopadu?

10.11.2023 - třídní projektový den „Martin na bílém koni“

14.11.2023 - divadlo Lampion - představení Malý strom

17.11.2023 - STÁTNÍ SVÁTEK

22.11.2023 - projektový den Finanční gramotnost

27.11.2023 - TŘÍDNÍ SCHŮZKY

29.11.2023 - enviromentální přednáška p. Coubal (Kostarika a Nepál)

 

 

Trenérka - tanec

Trenéři do škol pokračují, dnes se nám věnovala trenérka na tanec a bylo to super. Jako rozcvičku měli žáci překážkovou dráhu, zahráli si několik her a v závěru se naučili krátkou taneční sestavu. Dnešní tělocvik si moc užili. :-)

Další fotografie

 

Přednáška Kostarika, Nepál

Dnes jsme se zúčastnili enviromentální přednášky zaměřené na ochranu zvířat v různých částech naší Země. Videa a fotografie zajímavých zvířat se nám moc líbila stejně jako vyprávění p. Coubala, který přednášku vedl. Viděli jsme spoustu zajímavých míst a zvířat a dozvěděli se spoustu zajímavých věcí. Za odpovědi v soutěžním kvízu jsme získali krásné obrázky. :-)

 

Další fotografie

Projektový den Finanční gramotnost

Během projektového dne se žáci seznámili s českými bankovkami a mincemi. Vysvětlili jsme si, co jsou to příjmy a výdaje a zapřemýšleli odkud, a za co se peníze berou. Děti si  zahrály hry "Válka mincí" a "Větší bere". Následně jsme si vyrobili krásné peněženky a věnovali se hře na obchod. Děti nakupovaly ovoce a zeleninu do košíčků a snažily se svůj nákup správně zaplatit a dávaly pozor, zda jim prodavač správně vrátí nazpět. 

Další fotografie

 

Trenér ve škole

Projekt "Trenéři do škol" pokračuje. Tentokrát jsme měli hodinu tělesné výchovy s trenérem na judo. Dětem se hodina velmi líbila a pořádně se při ní vyřádily :-)

 

Další fotografie

 

Divadlo Lampion - Malý strom

V úterý jsme navštívili divadlo Lampion. Přečdstavení Malý strom pojednávalo o malém indiánském chlapci. Pohádka se dětem moc líbila a téma se nám krásně hodilo do našeho celoročního projektu. :-)

Další fotografie

 

Martin na bílém koni

U příležitosti svátku Sv. Martina jsme si s dětmi udělali třídní projektový den. Nejprve jsem děti sezná,ila s legendou o Sv. Martinovi a pak už jsme na jeho počest počítali, poznávali písmenka a četli slabiky. Nakonec jsme si vyrobili i hejno hus, které dle legendy vyzradily Martinovu skrýš. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí a teď ještě čekáme, zda přijede či nepřijede Martin na bílém koni :-)

Další fotografie