V. L - listopad

Co nás čeká v listopadu

29.11. - ekologická přednáška Kostarika, Nepál

23.11. - třídní schůzka od 14,30 hod.

              (2. patro, č. třídy 54)

22.11. - projektový den Finanční gramotnost

17.11. - státní svátek   

16.11. - Výstava PAT a MAT

 

Ekologická přednáška - Kostarika, Nepál

V e středu 29.11. jsme se zúčastnili přednášky, která nás seznámila s ochranou ohrožených druhů zvířat na Kostarice a v Nepálu. Velmi zajímavé a poučné vyprávění bylo doplněno krátkými filmy.

Další fotografie

 

Významní panovníci

V rámci výuky anglického jazyka jsme se věnovali miniprojektu "Významní panovníci Českého království a Velké Británie. Vybrali jsme si českého krále Karla IV. a anglickou královnu Elizabeth I. Třídní miniprojekt nás moc bavil i poučil. Také jsme si nasbírali body do naší celoroční hry.

Další fotografie

 

Vánoční přání

Blíží se nejhezčí svátky roku - Vánoce, na které se už moc těšíme. Jako každý rok jsme vyrobili vánoční přání pro seniory a předáme je do Domova důchodců v Kladně.

Další fotografie

 

Projektový den

Ve středu 22.11. jsme se věnovali finanční gramotonosti v rámci projektového dne. Vysvětlili jsme si, co je finanční gramotnost a které činnosti souvisejí s tímto pojmem a vytvořili jsme myšlenkovou mapu. Ve skupinách jsme na notebooku vyhledávali informace a vytvořili si osobní i rodinný rozpočet. V závěru projektového dne jsme se věnovali "nákupům" - každý jsme dostali letáky z obchodů a vybírali jsme zboží tak, abychom se "vešli" do předem daného rozpočtu.

Další fotografie

 

Výstava Pat a Mat   

Ve čtvrtek 16. listopadu jsme navštívili výstavu ve Sládečkově muzeu v Kladně "Pat a Mat". Jak už říká název výstavy, viděli jsme postavičky a scény ze série příběhů o dvou šikulech Patovi a Matovi. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, například co je to animace a jakým způsobem vzniká animovaný film. Také jsme si vytvořili svůj vlastní animovaný příběh. Výstava nás zaujala a vyzkoušeli jsme si různé aktivity.

Další fotografie