I. L - listopad

Co nás čeká v listopadu:
 
10. 11. - Návštěva knihovny na Sítné v Kladně
 
16. 11. - Kino Hutník - představení DIVADLA VĚŽ - cena 100 Kč/žák
 
17. 11. - Státní svátek
 
22. 11. - Projektový den - Finanční gramotnost
 
28. 11. - Individuální třídní schůzky
 
29. 11. - Oko Země - cestopisná přednáška s panem Coubalem o Kostarice a Nepálu - cena 45 Kč/žák
 
 
29. 11.
 
Dnes dopoledne nás již po několikáté navštívil pan Coubal, tentokrát na téma Nepál a Kostarika. Dozvěděli jsme se zajímavosti z cest a také, jak organizace Oko Země bojuje s pytláky. Mohli jsme si na záznamech zblízka prohlédnout např. černého pantera, jaguára, tygra nebo mláďata mořských želv.
 
Další fotografie.
 
 
 
24. 11.
 
Chceme rozdávat radost a tak jsme v dnešní hodině pracovních činností tvořili vánoční přáníčka, která budou zaslána do domova seniorů. Přáníčka se moc povedla a věříme, že se budou líbit. :-)
 
 
Další fotografie.
 
 
22. 11.
 
Dnešní projektový den byl zaměřený na finanční gramotnost. Žáci se seznámli s tímto pojmem, ukázali jsme si mince, bankovky, ochranné prvky a osobnosti na bankovkách. Povídali jsme si k čemu používáme peníze, co si za peníze můžeme koupit. Jak člověk získává peníze a jaké jsou možnosti placení. Žáci se seznámli s pojmy příjem a výdaj. V poslední hodině si vyrobili vlastní mince, bankovky a papírovou obálku na mince.
 
 
Další fotografie.
 
 
 
16. 11.
 
Ve čtvrtek žáci navšítvili divadelní představení - JAK UHLÍŘ SKOUMAL SVĚRÁK. Divoké, veselé, melodické, tajemné, poučné, i mezigalaktické, takové je první autorské dílo Divadla Věž, jehož podstatnou část tvoří písničky od skladatelů Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. Celý příběh se odehrává v kouzelném televizním studiu, ve kterém se "na obrazovce" vystřídá několik barvitých postav, z nichž každá má svůj vlastní pořad. Záci viděli například roztancovaného žabáka Freda, broučka Potemníčka, detektivní housenku Lenku, Čili Parpičáka, Pepíka Superbouchače a dokonce do studia přiletěli i dva zamilovaní mimozemšťánci.
 
                                              
 
 
 
 
10. 11.
 
Dnešní dopoledne jsme navštívili knihovnu na Sítné. Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, kdo je spisovatel a ilustrátor a jak se kniha vyrábí. Děti si zkusily nakreslit ilustraci k příběhu, který jim paní knihovnice přečetla a v závěru si každý vybral knihu, kterou si mohl prohlédnout. 
 
 
 
Další fotografie.
 
3. 11.
 
Tento týden jsme se v rámci vývarné výchovy a pracovních činností věnovali tvorbě LapBooku na téma Halloween. Dětem se dařilo a dozvěděly se nové zajímavosti o tomto svátku.
 
 
Další fotografie.