FOTOGALERIE ŠD 2023/2024

V tomto školním roce se budeme věnovat celoročnímu projektu s názvem "Ať žije CIRKUS"

Duben

Keramická dílny Labyrint

V pátek 12.4. jsme s některými z žáků navštívili Labyrint, kde jsme měli možnost prohlédnout si keramickou dílnu a výrobky žáků z ostatních ZŠ. Některé výtvory byly opravdu povedené a moc se nám líbily.

Příroda se probouzí ze zimního spánku a všechno kvete. I z okna školy vidíme rozkvetlé květiny.

Březen

Velikonoční zajíčci

Blíží se Velikonoce - svátky jara - a my jsme si vytvořili ozdobné zápichy - velikonoční zajíčky.

další fotografie

Velikonoční vybarvování

Blíží se svátky jara Velikonoce a my jsme si vyrobili velikonoční obrázek. Jak se nám práce povedla, posuďte sami.

Přáníčka k MDŽ

Výtvarná činnost

V průběhu měsíce března jsme tvoříme obrázky s jarní tématikou. Dnes to byla duha pohádku, tulipány a ptáčci.

ÚNOR

Tančím, tančíš, tančíme

.... "Bude zima bude mráz, kam se ptáčku kam schováš ...."

My ve školní družině na ptáčky myslíme a proto jsme vyrazili do lesa na vycházku a nezapomněli jsme sebou vzít sojové koule se zrním, které jsme pověsili na větve stromů.

LEDEN

Aby nám nebyla zima, zahřáli jsme se výrobou teplého nápoje :)

Ať žije cirkus - téma cirkusu nás provází ve školní družině po celý rok. Vše vyvrcholí cirkusovým představením a my se už pilně připravujeme. Pustili jsme se do práce a vytvořili jsme vstupenky.

PROSINEC

Andělíčci

Tvoříme naše stážné andílky

Dnešní adventní tvoření, účastníky velmi bavilo.

Zimní radovánky

Dětem zima vůbec nevadí, naopak. Řádění ve sněhu si neskutečně užívají. :-)

Sněhuláci

Počasí venku nás s dětmi inspirovalo k malbě sněhuláků. Dětem se moc povedli, práce je bavila a užili jsme si spoustu zábavy, A po tvoření hurá do sněhu. :-)

Příšerky

Dnešní den jsme si povídali o bacilech a jak se proti nim chránit. Nakonec si účastníci vytvořili své příšerkové bacily.

Martin nabílém koni

U příležitosti svátku Sv. Martina si děti vyrobily zimní koníky. Technika inkoust a zmizík je moc bavila a výtvory se jim moc povedly. Přijede nebo nepřijede Martin na bílém koni?

Modelování

Dneska jsem si s účastníky vymodelovali zvířátka, dle fantazie. Práce s modelínou se účastníkům moc líbila a užili jsme si hezké odpoledne.

Výtvarné tvoření - grafika

Inspirovali jsme se v přírodě a graficky jsme podle vlastní fantazie ztvárnili podzimní listy.

.... a je tu Cirkus

Při vycházce do lesa jsme objevili cirkus a detailně jsme si vše zvenčí prohlédli.

ŘÍJEN

Dýňování

Dnešek jsme zasvětili ,,dýňování" zahráli jsme si na zahrádkáře a nabarvili jsme si krásné halloweenské dýně. Účastníkům se práce velmi líbila a moc si jí užili.

Podzimní mandaly

Inspirovali jsme se barevnou přírodou na podzim při vycházkách do lesa a vytvořili jsme podzimní mandaly.

Podzim v přírodě

Dnes jsme se vydali po stopách lesních zvířatek do stršidelného lesa. A protože na strašidla neveříme, tak jsme se ten les pokusili představit a namalovat.

Výstava výrobků z přírodnin

V průběhu měsíce října se každé oddělení školní družiny věnovalo práci s přírodninami a vyrábění. 19.10. jsme si v družině udělali výstavku všech výrobků, které se zúčastnila všechna oddělení. Žáci hlasovali, který výrobek se jim nejvíce líbí a vybrali tři nejúspěšnější. Autoři výrobků dostali sladkou odměnu.:-)

Sportovní odpoledne

Dnešní celodružinová akce účastníky moc bavila. Věnovali jsme ho sprtovním disciplínám. Počasí nám přálo a tak jsme mohli na školní zahradně předvést svoji fyzičku:)

Výroba draků

Výroba papírových draků k podzimu prostě patří, a tak jsme si je vyrobili i my v naší družině . Práce děti moc bavila a vytvořili opravdu pěkné dráčky :-)

Práce s přírodninami

Nastal nám podzim a tak jsem se pustili do výroby podzimních zvířátek z přírodních materiálů, které jsme poté využili na celodružinovou soutěž .

Záložky do knih spojují. V rámci česko - slovenského projektu jsme vyráběli pohádkové záložky do knížek. Naše záložky poputují do škol na Slovensko.

Práce s přírodninami děti baví, a tak jsme si v družině vyrobili zvířátka a skřítky podzimníčky z různých přírodních materiálů.

Dnes byl světový den pošty a proto jsme si účastníky zahráli na poštáky, přečetli jsme si pošťáckou pohádku a vyrobili poštovní známky a poštovní panáčky. Den jsme zakončili poštovní písničkou.

ZÁŘÍ

Letošní družinové hrátky jsme začali výrobou ,,Cirkusu", který nás bude provázet celým letošním rokem. Účastníkům se tvoření líbilo a moc jsem si ho užili.

Velice nás baví tvoření s kaštany. Náš malý ,,kaštanový cirkus ". :-)