ŘÍJEN

Co nás v měsíci říjnu čeká?

  • 12.10. projektový den EVVO- život kolem nás
  • 23.10. Dravci
  • 26.-27.10. - podzimní prázdniny 
  • 30.10.- Cvičení v přírodě
  • 31.10. Halloweenské učení

 

HALLOWEENS UČENÍ

Halloweenské učení(Fotofalerie)

Konečně je to tady! Někteří z nás nemohli ani dospat, jak se na dnešní den tešili. A opravdu měli na co. :) Od rána jsme v kostýmech procvičovali český jazyk i matematiku. Také jsme četli strašidelný běhací diktát. A co by to bylo za den se strašidly, kdyby jsme nedělali nějaká kouzla! Objevovali jsme skrytý text, také jsme závodili s pavouky. I strašidla se potřebují posilnit. Vyčarovali jsme si dobroty a rozjeli své boky na diskotéce pro monstra! :) Byl to opravdu krásný poslední říjnový den. 

 

 

CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

Cvičení v přírodě(Fotogalerie)

Blíží se nám konec měsíce října a zbývají nám poslední akce. Dnes nás navštívili bývalí policisté, kteří nám vyprávěli o první pomoci a také o krizových situacích. Některé věci jsme si vyzkoušeli na sobě, některé na plyšových kamarádech. :) Krizové situace byly pro nás trochu těžké, ale už víme, co vše se může stát. Byl to velmi povedený den. :) 

DRAVCI

Dravci(Fotogalerie)

Dnešní akce byla obrovská podívaná. Byli jsme jedno natažení ruky od obrovských dravců. Pan sokolník nám řekl spousty zajímavých informací o dravcích, viděli jsme krmení i let sovy. Také, jak vypadá mládě Orla Mořského. Přednášku jsme si opravdu moc užili. :)

 

MALOSVĚTLEM

Malování světlem(fotogalerie)

V rámci výtvarné výchovy jsme si vyzkoušeli malování světlem. Toto téma si vyzkouší celá naše škola. Následně se vybere nejhezčích pár fotografií a ty se pošlou na soutěž Reflexáci. Držte nám palce, ať se do této soutěže dostaneme. Malování se dětem opravdu moc povedlo. :)

 

 

PROJEKTOVÝ DEN EVVO- ŽIVOT KOLEM NÁS

Projektový den( Fotogalerie)

 

Dnešní projektový den byl na téma voda. Nejprve chtěla paní učitelka vědět, co už známe. Udělali jsme si tedy řeku s myšlenkami. Následovaly hry a různá cvičení, pracovní listy a tvoření. Také jsme poslouchali nejrůznější skupenství vody. Na konci jsme si vše zrekapitulovali a podívali jsme se na koloběh vody. Byl to opravdu krásný projektový den, který nám utekl, jako voda! :) 

 

PODZIMNÍ OVOCE

 

Podzimní ovoce( Fotogalerie)

V prvouce se teď hodně zajímáme o podzim. Takže už také víme, jaké je podzimní ovoce. Každý rok se ho snažíme nějakým způsobem upravovat. Letos jsme se rozhodli, že si ovoce zkusíme usušit. Holky ve třídě potom napadlo, že pomeranče ale nebudeme jíst! Chtějí s ním ozdobit vánoční stromeček. Tento nápad nadchl celou třídu. Tak teď jen vše nakrájet, usušit a máme to! :) 

 

HODINA S ROBOTY

Robotika(Fotogalerie)

V rámci informatiky se dozvídáme mnoho nových věcí. Také si zkoušíme nové činnosti. Například dnes, jsme zkoušeli naprogramovat robota. To vám byla ale zábava. Každá dvojice si naprogramovala svého robota a pustila ho mezi ostatní. Nemusím vám snad ani říkat, kolik robotů nedojelo do svého cíle. Ale to nám vůbec nevadí, protože to byla pro nás obrovská zábava! :) 

 

 

PLAVU, PLAVEŠ, PLAVEME

Plavání(Fotogalerie)

I tento školní rok se každé pondělí vydáváme na hodiny plavání. Jsem na děti strašně moc pyšná, jak obrovskou cestu dokázaly ujít. Plavecký styl prsa, kraul, či skákání šipky, pro některé z nás již nejsou překážkou. Někteří překonali strach z vody a jsou jak rybky. :) Čeká nás ještě pár lekcí plavání a budeme muset své místo propůjčit spolužákům z druhých ročníků. :) 

 

TVOŘENÍ V RÁMCI CELOROČNÍHO PROJEKTU

 

Modelování(Fotogalerie)

Jak už všichni určitě dobře víte, naše letošní celoroční hra je propojena s piráti, papoušky a kamarádem Samem. Dnešní tvoření z modelíny tedy nemohlo být na jiné téma. :) Podívejte se do naší fotogalerie. Velmi bych chtěla ocenit práci Kristýnky, která má obrovský výtvarný talent. Její pirát vypadá jako hračka. Nebyl ve třídě nikdo, kdo by se opravdu nesnažil. :)