Duben po slovensky | www.ceske-mesiace.sk

Co nás čeká v dubnu:

30.4. Čarodejnice - opékání buřtů na školní zahradě

15.4. Projektový den - Den Země

Naše třída se v rámci Dne Země zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko.Cílem bylo uklidit okolí naší školy a přilehlé okolí. Všichni žáci se aktivně zapojili do úklidu a snažili se naší přírodě pomoci ze všech sil, a to se povedlo. Celkově nasbírali několik velkých pytlů odpadu! Důležité pro žáky bylo, aby pochopili, že se musíme o místo, ve kterém žijeme, starat a rozhodně jej nezamořovat odpadky.

Příští rok si tuto akci rozhodně zopakujeme!

Další fotogalerie - Den Země

4.4.2024 Revolution train - vlak proti drogám

Vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN tvoří celkem šest vagonů. Vagony jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Žáci protidrogového vlaku tímto příběhem procházeli a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávali jeho účastníky.

Vybrané sekce (dialog s výkladem a výstavní prostor) představovaly konkrétní rizikový nebo jiný běžně špatně dostupný prostor, jako je například drogové doupě, vězení, místo automobilové havárie (v důsledku zneužití drog) nebo léčebny pro drogově závislé. V těchto prostorech - vizuálně, zvukově, teplotně i pachově odlišných – se v několika rovinách odehrával příběh, který svou působivostí sloužil jako impulz k zamyšlení a vědomá i podvědomá inspirace k pozitivním životním volbám. Žáci se zde setkali s lektorem, jenž navázal na právě zhlédnutou část příběhu. Poutavé bylo, že se žáci aktivně mohli zapojit do příběhu pomocí mobilních telefonů, kde odpovídali na otázky k dané situaci v příběhu. Celkově se všem program velmi líbil a byl jistě pro ně přínosný.

Další fotografie - Revolution train