VI.Z

TŘÍDA VI. Z – školní rok 2019/2020

Třídní učitelka: Bc. Radka Horáková

Konzultační hodiny: čtvrtek 13, 00 – 14, 00hod. (nebo dle potřeby)

ŘÍJEN

31. 10. Halloween je svátek slavený 31. října. Má keltský původ, kdy byl oslavován konec léta svátkem Samhain. V anglické terminologii se pro svátek začal používat název All-hallow-even, zkráceně Hallowe’en, což lze doslovně přeložit jako Všech Svatých předvečer. Dýňové lucerničky a strašáky si rádi vyrábí děti i dospělí, stejně tak jako nejrůznější "strašidelné" lampiony.

29. 10. – 30. 10. PODZIMNÍ PRÁZDNINY

28. 10. STÁTNÍ SVÁTEK – Den vzniku samostatného československého státu

22. 10. Projektový den – EVVO Život kolem nás

18. října 2019 pojedeme se žáky na divadelní představení.

Do naší třídy nastoupili nový žáci – cizinci. Velká pochvala patří chlapcům, kteří se jich ujali, pomáhají spolužákům v komunikaci a zvládání náročné situace.

Druhý měsíc školní docházky je před námi. Pokračujeme v opakování učiva a přípravě na zahajovací písemné práce z hlavních předmětů.

Opakovaně se věnujeme upevňování vztahů ve třídě.

ZÁŘÍ

Do školy jsme nastoupili 2. září.

První týden byl organizační. Seznámili jsme se se školním řádem, BOZ a plněním povinností žáků. Osvojujeme si povinnosti žáků na druhém stupni.

25. září proběhlo Cvičení v přírodě. Bohužel počasí nám nepřálo. I tak jsme strávili deštivý den v přírodě a věnovali se turistice. Zažili jsme podzimní změny počasí a prověřili svou připravenost na pobyt venku.

ČEPS Cup - okresní kolo

Kde: Hala BIOS Kladno