VI.Z

TŘÍDA VI. Z – školní rok 2019/2020

Třídní učitelka: Bc. Radka Horáková

Asistent pedagoga: Marcel Jeřábek

Konzultační hodiny: čtvrtek 13, 00 – 14, 00hod. (nebo dle potřeby)

Březen

Dobrý den, ahoj všem

V úterý 24. 3. 2020 si můžete vyzvednout ve škole pracovní sešity, pracovní listy a přinést vypracované některé úlohy. Od 10, 00 do 11. 30 hod. Po zazvonění u hlavního vchodu, vyčkejte příchodu pedagogů nebo pracovníků školy.

Moc vás zdravím RH

Milí žáci,

po dobu přerušení výuky ve škole budete dostávat úkoly na jednotlivé předměty od příslušných učitelů. Úkoly budou vždy na období jednoho týdne. První sada úkolů začíná 16. března a 24. března atd. smiley. Takto budeme postupovat až do otevření školy.

Úkoly vypracujte podle instrukcí. Pokud budete mít nějaké dotazy, obraťte se e-mailem přímo na vyučujícího, který vás daný předmět učí. Zároveň průběžně posílejte vypracované úkoly e-mailem. E-mailovou adresu učitelů najdete v rámci zadání nebo na stránkách školy.

Odkazy na zadané úkoly jsou na této stránce nahoře v záhlaví, pod názvem NAŠÍ třídy.

Hezký týden a nezapomeňte pracovat – NEMÁTE PRÁZDNINY!

Návrat po prázdninách bude složitý. Evropu ohrožuje karanténa. Uvažuje se o dočasném uzavření škol.

Po prvním březnovém týdnu nás čekají JARNÍ PRÁZDNINY, od 9. 3. do 13. 3. 2020

ÚNOR

27. 2. Den otevřených dveří

Žáci druhého stupně měli v tento den SPORTODOPOLEDNE

Znovu byl vyhlášen florbalový turnaj tříd druhého stupně. Čekala nás obhajoba prvenství. NEPODAŘILO SE!

Obsadili jsme celkově 2. MÍSTO

19. 2. Zimní cvičení v přírodě

14. 2. se slaví celosvětově svátek, Svatého Valentýna.

Postava svatého Valentýna, jehož svátek oslavují zamilovaní po celém světě, je obestřena tajemstvím. O tomto záhadném muži kolují legendy, jejichž pravdivost je nejednoznačná.

První dva týdny se plně věnujeme učivu.

Únor jsme zahájili po jednodenních pololetních prázdninách. Přesto, že patří mezi nejkratší měsíc v roce, a to byl letos přestupný, čekalo nás hodně práce.

Leden

31. 1. 2020 pololetní prázdniny.

30. 1. 2020 předávání pololetního vysvědčení.

21. 1. se uzavírají známky.

Udělujeme pochvalu našim dvěma spolužákům: Šimonovi za sportovní reprezentaci školy a Filipovi za 2. místo ve školním kole soutěže Finanční gramotnost – „Rozpočti si to“

V rozmezí 13. – 17. 1. 2020 nás čekají pololetní písemné práce z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka.

Snažíme se o vylepšení dosud nasbíraných známek Úspěchem je, že v naší třídě není žádný žák, který by měl nedostatečný prospěch.

Vracíme se po vánočních prázdninách. Čeká nás první ohodnocení tohoto školního roku. Pololetní vysvědčení. Bude nám vydáno 30. 1. 2020. 31. 1. 2020 jsou jednodenní pololetní prázdniny.

A zase ta škola …..

Všem přejeme krásné Vánoce a hodně štěstí do nového roku!!!

Podařilo se nám vyhrát první místo ve školním florbalovém turnaji.

20. 12. 2019 Poslední školní den se bude tradičně konat „Vánoční florbalový turnaj II. stupně“. Držte nám palce! Vyučování bude ukončeno v 11, 30 – 11, 50 hod.

Škola se začíná slavnostně zdobit, připravujeme výrobky a dárečky na vánoční prodej. Prvně se v tomto školním roce budeme prezentovat na „Vánočních trzích“ na Náměstí starosty Pavla. Bude tam i náš ozdobený vánoční stromek. Nezapomeňte se přijít podívat a koupit nějaký dáreček!

Přichází nejkrásnější měsíc v roce, protože nás čekají nejen prázdniny, tentokráte čtrnáctidenní, od 23. prosince až do 3. ledna roku 2020.

Listopad

Pomalu se blížíme k prvnímu čtvrtletí tohoto školního roku. Dosud se nám daří zvládat své školní povinnosti bez větších problémů.

Pokračujeme v již zaběhnutých projektech jako je Finanční gramotnost a Multikulturní výchova (18. 11. 2019).

Snažíme se naučit se správně hospodařit, rozhodnout se o vhodných investicích, udělat si představu o pravidelných a nezbytných výdajích rodiny.

ŘÍJEN

31. 10. Halloween je svátek slavený 31. října. Má keltský původ, kdy byl oslavován konec léta svátkem Samhain. V anglické terminologii se pro svátek začal používat název All-hallow-even, zkráceně Hallowe’en, což lze doslovně přeložit jako Všech Svatých předvečer. Dýňové lucerničky a strašáky si rádi vyrábí děti i dospělí, stejně tak jako nejrůznější "strašidelné" lampiony.

29. 10. – 30. 10. PODZIMNÍ PRÁZDNINY

28. 10. STÁTNÍ SVÁTEK – Den vzniku samostatného československého státu

22. 10. Projektový den – EVVO Život kolem nás

18. října 2019 pojedeme se žáky na divadelní představení.

Do naší třídy nastoupili nový žáci – cizinci. Velká pochvala patří chlapcům, kteří se jich ujali, pomáhají spolužákům v komunikaci a zvládání náročné situace.

Druhý měsíc školní docházky je před námi. Pokračujeme v opakování učiva a přípravě na zahajovací písemné práce z hlavních předmětů.

Opakovaně se věnujeme upevňování vztahů ve třídě.

ZÁŘÍ

Do školy jsme nastoupili 2. září.

První týden byl organizační. Seznámili jsme se se školním řádem, BOZ a plněním povinností žáků. Osvojujeme si povinnosti žáků na druhém stupni.

25. září proběhlo Cvičení v přírodě. Bohužel počasí nám nepřálo. I tak jsme strávili deštivý den v přírodě a věnovali se turistice. Zažili jsme podzimní změny počasí a prověřili svou připravenost na pobyt venku.

Zápis dětí na školní rok 2020/2021

Zápis dětí do budoucího 1. ročníku; Logopedická třída; Přípravná třída