Přípravná třída

ŠKOLNÍ ROK 2018/ 2019

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA

Třídní učitelka: Simona Vrabcová, DiS.

Asistentka učitele: Vladislava Němečková

Konzultační hodiny: středa- 7:30- 8:00

Třída se nachází v 1. patře školy.

Do přípravné třídy v září nastoupilo 15 dětí; 10 chlapců a 5 dívek.

Momentálně máme 18 dětí.

Přípravná třída připraví na vstup do školy děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Důvodem mohou být např. specifické vzdělávací potřeby (např. logopedické vady, opožděný rozvoj i učení, snížená adaptabilita, dvoujazyčné prostředí atd.).  U těchto dětí předpokládáme, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj tak, aby se bezproblémově začlenily do výchovně – vzdělávacího procesu v první třídě základní školy a předešlo se tak případným neúspěšným začátkům ve školní docházce.

Co přípravná třída nabízí?

• Děti se na školu připravují hravou formou v malé skupince pod vedením zkušené pedagožky každý den od 8,00 do 11,30 hod.
  • Dětem je k dispozici oběd a po dohodě i pobyt ve školní družině nejdéle do 16,30 hod.
  • S žáky bude pracovat dle potřeby speciální pedagog, logoped…..
  • Dětem je k dispozici vybavení školy (učebna, herna, interaktivní tabule, tělocvična, pomůcky).
  • V rámci výuky se účastnit kulturních a sportovních akcí, výletů atd.
  • Docházka do přípravné třídy je bezplatná.

Jaký je výchovný a vzdělávací obsah přípravné třídy?

• Rozumová výchova (v oblastech: jazykové, komunikativní, matematických představ, rozumového poznání, grafomotoriky)
  • Hudební výchova
  • Výtvarná výchova
  • Pracovní výchova
  • Tělesná výchova
  • Vytváření kulturně sociálních a hygienických návyků

Co je třeba udělat pro zahájení vzdělávání v přípravné třídě?

1)Vyzvednout si „žádost o zařazení do přípravné třídy“ (případně si ji stáhnout na webových stránkách školy – záložka “základní škola a dokumenty”).

2) Nejlépe do 31. 5. 2019 odevzdat vyplněnou žádost spolu s rozhodnutím o odkladu školní docházky a se zprávou příslušného poradenského zařízení.

3) Přípravná třída se zpravidla zřizuje při počtu 10 dětí.

O zařazení dětí do přípravné třídy rozhoduje ředitelka školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, které k žádosti přiloží zákonný zástupce.

07:40 - 08:00 - scházíme se ve třídě

08:00 - 08:45 - ranní cvičení – pohybové hry, hry s míčem

08:50 - 09:35 - ranní kruh – rozhovor, logo chvilka, zpěv + recitace básní

09:50 - 10:35 - řízené činnosti - jazykové, poznávací, předmatematické, smyslové, výtvarné, hudební, pracovní a tělovýchovné

10:40 - 11:30 - pobyt venku

11:45 - 16:30 - školní družina - oběd, zájmové činnosti, kroužky, pobyt venku
Děti mají možnost obědvat ve školní výdejně (21,-Kč za jeden oběd) – k výdeji stravy je třeba zakoupit identifikační čip. Rodič ho zakoupí při první platbě obědů ve školní jídelně ZŠ a MŠ Norská 2633. Cena čipu je 130,-- Kč a je nevratný.
Odpoledne mohou navštěvovat školní družinu (50,-Kč/měsíc).

ČERVEN
28.6. Závěr roku :-)
26.6. Cvičení v přírodě
24.6. Výlet - DŮL MAYRAU

21.6. TRAMPOLÍNOVÝ PARK

18.6. Projektový den - ŠKOLA A ZDRAVÍ
13.6. Vystoupení TC R.A.K.
3.6. - 7.6. Barevný týden
Žluté pondělí