II.Z

II. Z

Třídní učitelka: Bc. Radka Horáková

Asistentka učitele: Hana Herdová

Konzultační hodiny: : čtvrtek 7, 30 – 8, 00hod. (nebo dle dohody)

PROSINEC

Velmi významnou informací pro nás jsou dva dny ředitelského volna 3. a 4. ledna 2019. Móóóóóc děkujeme za prodloužené vánoční prázdniny!!!

10. prosince

Do plného proudu se dostává advent. Jako v loňském roce, tak i letos jsme se šli podívat na Medové vánoce do Oázy. Program byl zcela odlišný, než jaký jsme si pamatovali z loňska. Pan včelař, který nás provázel, nás označil za zvídavé žáky, což nám udělalo velkou radost. Pozornější žáci si pamatovali i základní informace z loňského roku.

5. prosince

Pomalu se připravujeme na adventní čas. První předvánoční rejdění, které nás čekalo, byly Mikulášské čertoviny. V tomto školním roce navštívil naši školu Mikuláš se svou družinou. Bohužel se potvrdily naše obavy, že nepatříme mezi nejklidnější žáky, a tak se v naší třídě hodně zapotili všichni malí hříšníci. Naštěstí to ještě zachránily říkanky a sliby, že už budeme hodnější.

5. 12.- Návštěva Mikuláše, anděla a čerta

Ke konci tohoto měsíce začínáme pomalu připravovat vánoční výzdobu.

Listopad je měsícem, kdy se prvně hodnotili naše školní výsledky. Blíží se první čtvrtletí roku 2018/2019.

26. listopadu se koná třídní schůzka.

26. listopadu jdeme na předvánoční koncert Honzy Krejčíka. Moc se těšíme, protože si pamatujeme podobné představení z první třídy.

22. listopadu jsme se v rámci projektového dne MuV – Barevný svět, seznámili s ostatními kontinenty naší planety. Představili jsme si stát popisovaný jako tzv. protinožce. Jednalo se o Austrálii. Viděli jsme dokumenty o přírodě, významných a velkých městech. Samostatně jsme pracovali na informačním plakátu o Austrálii

ŘÍJEN

V měsíci říjnu jsme se zaměřili na komunikaci ve třídě. Snažili jsme se o utváření vhodného klima v naší třídě. Vysvětlovali jsme si, proč je nutné respektovat jeden druhého. Pomalu se učíme naslouchat druhým a tolerovat se vzájemně.

Posunuli jsme se o něco dále ve výuce.

V rámci oslav 100-tého výročí vzniku naší republiky (28. října 1918), jsme měli tu čest přednést krátkou básničku k této příležitosti. Naše škola zasadila k tomuto jubileu LÍPU – národní strom republiky: „Lípa, která pípá“ – Jiří Havel

Pod okny nám roste lípa,
zrána na ní vrabčák pípá,
píp a píp a píp.

Pak přiletí kosátko,
nafoukne se drobátko
a hned píp a píp.
Ve dvou to jde líp.

Není divu, že i lípa
za chviličku taky pípá,
píp a píp a píp.
Ve třech to jde ještě líp.

Když pak lípa ráno vstává,
všechno si to přepípává...

22. října proběhl projektový den EVVO – Život kolem nás.

ZÁŘÍ

Sbíráme starý papír!

26. září proběhlo cvičení v přírodě, které se opravdu hezky vydařilo. Prošli jsme se, zasportovali a užili si hezký den mimo školní lavice.

První měsíc školní docházky se přehoupl do října. Čeká nás projektový den a 100 let vzniku samostatné republiky.

13. září se konal koncert, kde jsme se seznámili se smyčcovými hudebními nástroji. Po skončení koncertu se několik žáků přihlásilo na hudební kroužek. Přejeme jim, ať se daří při výuce.

Co jsme ještě stihli v prvním měsíci naší školní docházky.

Velkou novinou je pro nás, že ve druhém pololetí nás čeká plavecký výcvik. UŽ SE MÓÓÓC TĚŠÍME !!!

V prvním měsíci naší školní docházky jsme si zopakovali učivo prvního ročníku. Zjistili jsme drobné nedostatky, které začneme usilovně odstraňovat. Už si pomalu zvykáme na povinnosti.

3. září jsme se sešli po prázdninách. I přesto, že se nám moc nechtělo, to, že se potkáme s kamarády, nás přimělo, že jsme do školy nastoupili všichni.

Ředitelské volno

Kde: