I.Z

                           školní rok 2019/2020

tř. učitelka: Mgr. Sylva Eitlerová

asistent pedagoga: Iva Maříková

konzultační hodiny: úterý 12:00 - 13:00

ČERVEN

V měsíci červnu budeme hlavně opakovat probranou látku, budou probíhat individuální konzultace žáků při předávání učiva nebo konzultace 2.stupně dle rozpisů a to do 26.6. 2020.

23.6. 2020 budou učitelé naposledy vybírat zadané učivo.

 

 

 

KVĚTEN

Vážení rodiče,

 

pracovní listy a zadání je možno vyzvednout v budově školy každé úterý od 8:00 do 12:00 hodin.

Ve středu od 8:00 do 12:00 hodin – dle dohody s třídním učitelem.

 

DUBEN

Vážení rodiče,

 

pracovní listy a zadání je možno vyzvednout v budově školy každé úterý od 8:00 do 12:00 hodin.

Ve středu od 8:00 do 12:00 hodin – dle dohody s třídním učitelem.

 

BŘEZEN

Vážení rodiče,

pracovní listy a zadání je možno si vyzvednout každé úterý v budově školy od 9:00 do 11:00 hod.

Milí žáci,

po dobu přerušení výuky ve škole budete dostávat úkoly na jednotlivé předměty od příslušných učitelů. Úkoly budou vždy na období jednoho týdne. První sada úkolů začíná 16. března a 24. března atd. smiley. Takto budeme postupovat až do otevření školy.

Úkoly vypracujte podle instrukcí. Pokud budete mít nějaké dotazy, obraťte se e-mailem přímo na vyučujícího, který vás daný předmět učí. Zároveň průběžně posílejte vypracované úkoly e-mailem. E-mailovou adresu učitelů najdete v rámci zadání nebo na stránkách školy.

Odkazy na zadané úkoly jsou na této stránce nahoře v záhlaví, pod názvem NAŠÍ třídy.

ÚNOR

19. 2. 2020 - Projektový den – Cvičení v přírodě

Další projektový den zaměřený na zvládání chování za mimořádných událostí máme za sebou. V první části jsme si ve třídě zopakovali telefonní čísla všech složek ISZ, vyjmenovali si všechny možné události, které nás mohou potkat – nezapomněli jsme ani na vichřici, povodeň či výbuch v panelovém domě. Zkoušeli jsme si zabalit evakuační zavazadlo a vybrat opravdu jen to nejdůležitější.

Venku jsme pak losovali jednotlivé události na lístečcích a ve skupinkách nacvičili scénky, jak se budeme chovat a jak by měl správně proběhnout telefonický rozhovor s operátorem. Po každé scénce jsme hodnotili, zda v ní proběhlo vše v pořádku. Ke konci projektového dne zbylo i trochu času na pěkné hry a soutěže se spolužáky z ostatních tříd.

  

  

  

  

  

LEDEN

21. 1. 2020 

Projektový den – finanční gramotnost

Den jsme začali myšlenkovou mapou, do které jsme zapisovali všechno, co víme o nakupování. Nezapomněli jsme ani na pravidla chování v obchodě. Potom jsme se podívali, jak nakupuje prasátko Peppa a porovnávali s naší myšlenkovou mapou. Přišla chvíle na vlastní obchodování, a tak jsme si vyrobili peníze a nádherné papírové peněženky. Pak už jen stačilo zařídit dva obchody a nakupování a prodávání mohlo začít. Několikrát jsme soutěžili v různých početních úkolech a také jsme zjistili, že si zapamatujeme celý nákupní seznam, který nám napsala paní učitelka. I kocour Garfield si pro nás připravil pracovní list, kde jsme počítali jeho nákup. Nakonec nás pozvali do svých obchodů také druháci, kteří pro nás připravili sortiment v papírnictví a zverimexu. Největší fronta ale nakonec byla u obchodu paní učitelky Nely, která si otevřela cukrárnu s opravdovými cukrovinkami. Den jsme si náramně užili smiley

  

  

  

  

 

  

  

  

PROSINEC

22. 12. 2019  

VÁNOČNÍ OSLAVA S KAMARÁDY

Poslední den ve škole jsme oslavili, jak se patří. Tancovalo se, mlsalo, hráli jsme hry a hlavně si udělali radost malými dárečky. Popřáli si do nového roku jen to NEJ a pak už honem domů, připravit vše na Štědrý den J

  

  

  

18. 12. 2019     

VÁNOČNÍ TRHY

Vánoce se blížily, a tak jsme si těšení zpestřili návštěvou kladenského vánočního trhu. Cestou jsme obdivovali výzdobu, něco malého si koupili na památku a někdo si dal i nějakou tu dobrotu. Zkrátka jsme si to krásně užili…..

 

  

  

17. 12. 2019          

Koncert

  

  

16. 12. 2019          

Vánoční besídka

  

  

  

  

  

  

  

LISTOPAD

22. 11. 2019          

Krejčík Honza

V pátek jsme si zašli do kina Hutník, kde na nás čekal Krejčík Honza se svým skvělým programem. A jak už u něj zvykem bývá, pomohli jsme mu s legrandou přímo na jevišti….. Stále bylo čemu se smát a do tance a zpěvu nás rozhodně nikdo nutit nemusel…cheeky

  

  

  

18. 11. 2019

Projektový den: Barevný svět aneb napříč kontinenty

V rámci tohoto projektu jsme se podívali do Afriky. Poznali jsme školáky Vincenta a Emu, kteří nás provedli africkou školou, přírodou, městem a vesnicí. Zjistili jsme, že i když mají život v Africe těžší, jsou vlastně stejní jako my.

Také jsme se podívali, jak vypadají tradiční africké kmeny, na jejich rituály a podle jejich vzoru jsme si pak vyrobili masky a bubínky, které při nich používají.

V Africe se nám moc líbilo a už se těšíme, až se opět někam podíváme…cheeky

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

  

18. 11. 2019

Setkání s hasiči

Naši třídu navštívila paní hasička, která nám vyprávěla, jak náročné povolání mají její kolegové, kteří denně vyrážejí pomáhat lidem, co se ocitli v nouzové situaci. Představila nám i dráčka Hasíka, který s námi zopakoval vše, co bychom měli znát, pokud budeme hasiče potřebovat.

  

  

 

ŘÍJEN

22. 10. 2019

V úterý proběhl v naší škole projektový den s ekologickým zaměřením „ Život kolem nás“. Žáci 1. ročníku se věnovali jednomu z ekosystémů, a to lesu.

Hned v úvodu děti ve skupinkách mezi různými přírodninami hledali tzv. Černou ovci, věc, která se k ostatním nehodila. A tak se postupně dozvěděly, že se budeme celý den věnovat listnatému stromu – JÍROVCI. Protože toho o jírovci z hodin prvouky víme dost, mohli jsme své poznatky zaznamenat na velký arch. Dále nás čekal krátký text, ze kterého jsme se ještě dozvěděli mnoho dalších zajímavostí o tomto stromu. Následující úkol byl opět skupinový, skládání puzzle s kaštanovým panáčkem. Když jsme měli vše hotové, dozvěděli jsme se, že existuje kaštan, který se moc trápí. Přemýšleli jsme, co asi takový kaštan může trápit. Odpověď  na nás čekala v krásné pohádce od Fr. Nepila „O kaštanu, který se trápil.“ Tak jako v každé pohádce, vše dobře dopadlo a my jsme se mohli pustit do skládání obrázků z kaštanů. Moc nás to bavilo a za chvíli na našich lavicích ležela pěkná díla. Nakonec jsme se vydali do lesa, jestli náhodou neuvidíme smutný kaštan, abychom ho potěšili smiley.

  

  

  

  

  

  

  


KONTAKT

Základní škola Kladno,
Pařížská 2249
Tel.: 312 686 018
IČO: 712 94 996
Datová schránka: 3zta5z7

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

KALENDÁŘ AKCÍ
Celý výpis akcí
POSLEDNÍ AKCE

Informace pro rodiče

Výuka 25.9.2020
Kde: 17. ZŠ, Kladno, Pařížská 2249


KURZ ČESKÉHO JAZYKA PRO CIZINCE

ZAHÁJENÍ 1. 10. 2020 - UKONČENÍ 28. 2. 2021
Kde: 17. ZŠ Kladno, Pařížská 2249


Výpis všech aktualit