I.Z

17. 12. 2019          Koncert

16. 12. 2019          Vánoční besídka

22. 11. 2019           Krejčík Honza

V pátek jsme si zašli do kina Hutník, kde na nás čekal Krejčík Honza se svým skvělým programem. A jak už u něj zvykem bývá, pomohli jsme mu s legrandou přímo na jevišti….. Stále bylo čemu se smát a do tance a zpěvu nás rozhodně nikdo nutit nemusel…cheeky

18. 11. 2019

Projektový den: Barevný svět aneb napříč kontinenty

V rámci tohoto projektu jsme se podívali do Afriky. Poznali jsme školáky Vincenta a Emu, kteří nás provedli africkou školou, přírodou, městem a vesnicí. Zjistili jsme, že i když mají život v Africe těžší, jsou vlastně stejní jako my.

Také jsme se podívali, jak vypadají tradiční africké kmeny, na jejich rituály a podle jejich vzoru jsme si pak vyrobili masky a bubínky, které při nich používají.

V Africe se nám moc líbilo a už se těšíme, až se opět někam podíváme…cheeky

18. 11. 2019

Setkání s hasiči

Naši třídu navštívila paní hasička, která nám vyprávěla, jak náročné povolání mají její kolegové, kteří denně vyrážejí pomáhat lidem, co se ocitli v nouzové situaci. Představila nám i dráčka Hasíka, který s námi zopakoval vše, co bychom měli znát, pokud budeme hasiče potřebovat.

ŘÍJEN

22. 10. 2019

V úterý proběhl v naší škole projektový den s ekologickým zaměřením „ Život kolem nás“. Žáci 1. ročníku se věnovali jednomu z ekosystémů, a to lesu.

Hned v úvodu děti ve skupinkách mezi různými přírodninami hledali tzv. Černou ovci, věc, která se k ostatním nehodila. A tak se postupně dozvěděly, že se budeme celý den věnovat listnatému stromu – JÍROVCI. Protože toho o jírovci z hodin prvouky víme dost, mohli jsme své poznatky zaznamenat na velký arch. Dále nás čekal krátký text, ze kterého jsme se ještě dozvěděli mnoho dalších zajímavostí o tomto stromu. Následující úkol byl opět skupinový, skládání puzzle s kaštanovým panáčkem. Když jsme měli vše hotové, dozvěděli jsme se, že existuje kaštan, který se moc trápí. Přemýšleli jsme, co asi takový kaštan může trápit. Odpověď  na nás čekala v krásné pohádce od Fr. Nepila „O kaštanu, který se trápil.“ Tak jako v každé pohádce, vše dobře dopadlo a my jsme se mohli pustit do skládání obrázků z kaštanů. Moc nás to bavilo a za chvíli na našich lavicích ležela pěkná díla. Nakonec jsme se vydali do lesa, jestli náhodou neuvidíme smutný kaštan, abychom ho potěšili smiley.

18. 10. 2019

Hudební výchova:  Nácvik tanečku k strašidelné halloweenské písničce….

10. 10. 2019

V 1. ročníku proběhlo zajímavé setkání s paní policistkou, která si s sebou přivedla plyšového pomocníka. Dozvěděli jsme se, kam volat, když budeme v nebezpečí, jak se chovat, když nás oloví cizí člověk, co dělat, když najdeme na hřišti nebezpečné věci a mnoho dalších důležitých informací. Vyzkoušeli jsme si také, jak se bránit a chovat při napadení psem. Setkání bylo příjemné a nyní se již těšíme na návštěvu hasičů smiley

ZÁŘÍ

25. 9. 2019

Ve středu se prvňáčci a třeťáci v rámci projektového dne: Cvičení v přírodě, vydali do lesa. Tam se pustili do aktivit zaměřených na ochranu člověka v mimořádných situacích. I když pršelo, den si všichni užili a mají spoustu pěkných zážitků.

ČEPS Cup - okresní kolo

Kde: Hala BIOS Kladno