PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA – ZŠ, KLADNO, PAŘÍŽSKÁ 2249

Připraví na vstup do školy děti, kterým byl z různého důvodu doporučen odklad povinné školní docházky. Důvodem mohou být např. specifické vzdělávací potřeby (např. logopedické vady, opožděný rozvoj i učení, snížená adaptabilita, dvoujazyčné prostředí atd.). U těchto dětí předpokládáme, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj tak, aby se bezproblémově začlenily do výchovně – vzdělávacího procesu
Kde:

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA – ZŠ, KLADNO, PAŘÍŽSKÁ 2249

Přípravná třída připraví na vstup do školy děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Důvodem mohou být např. specifické vzdělávací potřeby (např. logopedické vady, opožděný rozvoj i učení, snížená adaptabilita, dvoujazyčné prostředí atd.).  U těchto dětí předpokládáme, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj tak, aby se bezproblémově začlenily do výchovně – vzdělávacího procesu v první třídě základní školy a předešlo se tak případným neúspěšným začátkům ve školní docházce.

Co přípravná třída nabízí?

• Děti se na školu připravují hravou formou v malé skupince pod vedením zkušené pedagožky každý den od 8,00 do 11,30 hod.
  • Dětem je k dispozici oběd a po dohodě i pobyt ve školní družině nejdéle do 16,30 hod.
  • S žáky bude pracovat dle potřeby speciální pedagog, logoped…..
  • Dětem je k dispozici vybavení školy (učebna, herna, interaktivní tabule, tělocvična, pomůcky).
  • V rámci výuky se účastnit kulturních a sportovních akcí, výletů atd.
  • Docházka do přípravné třídy je bezplatná.

Jaký je výchovný a vzdělávací obsah přípravné třídy?

• Rozumová výchova (v oblastech: jazykové, komunikativní, matematických představ, rozumového poznání, grafomotoriky)
  • Hudební výchova
  • Výtvarná výchova
  • Pracovní výchova
  • Tělesná výchova
  • Vytváření kulturně sociálních a hygienických návyků

Co je třeba udělat pro zahájení vzdělávání v přípravné třídě?

1)Vyzvednout si „žádost o zařazení do přípravné třídy“ (případně si ji stáhnout na webových stránkách školy – záložka “základní škola a dokumenty”).

2) Nejlépe do 31. 5. 2019 odevzdat vyplněnou žádost spolu s rozhodnutím o odkladu školní docházky a se zprávou příslušného poradenského zařízení.

3) Přípravná třída se zpravidla zřizuje při počtu 10 dětí.

O zařazení dětí do přípravné třídy rozhoduje ředitelka školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, které k žádosti přiloží zákonný zástupce.

Pálení čarodějnic

V den pálení bude zkrácené vyučován I. stupeň: do 11,30 II. stupeň: do 12,00...
Kde: Školní pozemek

Divadlo Lampion