PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA – ZŠ, KLADNO, PAŘÍŽSKÁ 2249

Připraví na vstup do školy děti, kterým byl z různého důvodu doporučen odklad povinné školní docházky. Důvodem mohou být např. specifické vzdělávací potřeby (např. logopedické vady, opožděný rozvoj i učení, snížená adaptabilita, dvoujazyčné prostředí atd.). U těchto dětí předpokládáme, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj tak, aby se bezproblémově začlenily do výchovně – vzdělávacího procesu

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA – ZŠ, KLADNO, PAŘÍŽSKÁ 2249

Důvodem mohou být např. specifické vzdělávací potřeby (např. logopedické vady, opožděný rozvoj i učení, snížená adaptabilita, dvoujazyčné prostředí atd.).  U těchto dětí předpokládáme, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj tak, aby se bezproblémově začlenily do výchovně – vzdělávacího procesu

v první třídě základní školy a předešlo se tak případným neúspěšným začátkům ve školní docházce.

Co přípravná třída nabízí?

• Děti se na školu připravují hravou formou v malé skupince pod vedením zkušené pedagožky každý den od 8,00 do 11,30 hod.
  • Dětem je k dispozici oběd a po dohodě i pobyt ve školní družině nejdéle do 16,30 hod.
  • S žáky bude pracovat dle potřeby speciální pedagog, logoped…..
  • Dětem je k dispozici vybavení školy (učebna, herna, interaktivní tabule, tělocvična, pomůcky).
  • V rámci výuky se účastnit kulturních a sportovních akcí, výletů atd.
  • Docházka do přípravné třídy je bezplatná.

Jaký je výchovný a vzdělávací obsah přípravné třídy?

• Rozumová výchova (v oblastech: jazykové, komunikativní, matematických představ, rozumového poznání, grafomotoriky)
  • Hudební výchova
  • Výtvarná výchova
  • Pracovní výchova
  • Tělesná výchova
  • Vytváření kulturně sociálních a hygienických návyků

Co je třeba udělat pro zahájení vzdělávání v přípravné třídě?

1)Vyzvednout si „žádost o přijetí do přípravné třídy“ (případně si ji stáhnout na webových stránkách školy – záložka “základní škola a dokumenty”).
2) Nejlépe do 31. 5. 2015 odevzdat vyplněnou žádost spolu s rozhodnutím o odkladu školní docházky a se zprávou příslušného poradenského zařízení a odborného lékaře.
3) Přípravná třída se zpravidla zřizuje při počtu 10 dětí.
O zařazení žáků do přípravné třídy rozhoduje ředitelka školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, které k žádosti přiloží zákonný zástupce.

Ředitelské volno

Vánoční prázdniny